Specjalna pergola

- zrównoważona plantacja -

Pomysł i realizacja

Pomysł i realizacja

Nasza plantacja zajmuje obszar 11 ha. Uprawiamy na niej kilka mrozoodpornych odmian Mini Kiwi. Wszystko zaczęło się od pomysłu o utworzeniu próbnej 1 ha plantacji Mini Kiwi, która miała służyć Nam jako pole doświadczalne. Powodzenie uprawy i pozytywny ciąg wydarzeń doprowadził Nas do podjęcia decyzji o rozszerzeniu plantacji i utworzenia firmy MiniKiwi Farm.

Przy udziale Tomasza Jazdona, który od lat prowadzi duże gospodarstwo rolne powstała nowoczesna 11 ha plantacja.
Zlokalizowana jest w pobliżu miejscowości Wolsztyn. W słonecznym miejscu z dwoma jeziorami, otoczonymi lasami.

Obecna plantacja  jest połączeniem wiedzy i praktycznych umiejętności rolniczych z zaangażowaniem i doświadczeniem zdobytym na wcześniejszej – próbnej – uprawie. Wizja jaka przyświecała nam przy jej realizacji było zrealizowanie niepowtarzalnego przedsięwzięcia, z racji tego, że kiwi nie jest kojarzone z Polską. Chęć uprawy owocu Mini Kiwi jest dla Nas wielkim wyzwaniem, które przeobraziło się w pasje.

Nasza plantacja

Nasza plantacja

Plantacja obsadzona jest w większości roślinami odmiany Weiki i Geneva, pozostałą część zajmują odmiany Jumbo, Ananasnaya i Bingo. Na plantacji testowanych jest kilka innych ciekawych odmian.

Plantacja prowadzona jest w sposób zrównoważony, z poszanowaniem natury. Dobrze wyposażony park maszynowy pozwala na terminowe wykonywanie wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych na roślinach.

 

Specjalna pergola

Nasze Mini Kiwi rośnie na specjalnej pergoli, która zapewnia owocom maksimum słońca. Tylko tak dojrzewające owoce gromadzą znaczącą ilość witamin, minerałów mają bogatszy smak i wybarwienie.

Każdy owoc zbieramy ręcznie, aby nie uszkodzić ich delikatnej skórki, sortujemy, pakujemy w poręczne 125 – 175 g opakowania i przechowujemy w chłodniach w kontrolowanej atmosferze, aby jak najdłużej zachowały swoje walory.

 

- Nasz zespół -

Rafał Konopka

Rafał Konopka

Prezes

W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w różnych branżach przemysłu. Zarażony pasją sadowniczą od kilku lat. Swoją energię kieruje w rozwój firmy MiniKiwi Farm. Czuwa wraz z Tomaszem nad finansami spółki, w której pełni funkcję Prezesa. Kieruje i opracowuje wspólnie z zespołem  strategie rozwoju firmy. Nadzoruje prace i odpowiada za ich prawidłową organizację na plantacji. Wspólnie z Tomaszem i Karolem ustalają zakres i harmonogram prac. Przyjacielski charakter przedsięwzięcia powoduje duże zaangażowanie w projekt, pozytywną energię i niesie optymizm na przyszłość.

Tomasz Jazdon

Tomasz Jazdon

V - Prezes

Od zawsze związany z ziemią i rolnictwem. Prowadzi dobrze prosperujące gospodarstwo rolne w Chobieniach. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w uprawie różnych roślin. Zafascynowany rośliną Mini Kiwi. Tomasz czuwa nad finansami przedsięwzięcia, budżetowaniem i rozliczaniami. Pełni funkcje Wiceprezesa w spółce. W 2015 roku z inicjatywy Rafała i Karola zdecydował się rozpocząć swoją przygodę z sadownictwem. Została utworzona spółka MiniKiwi Farm z siedzibą w Chobienicach, która od 2016 roku realizuje nowatorski projekt utworzenia nowoczesnej kilkuhektarowej plantacji Mini Kiwi.

Karol Konopka

Karol Konopka

Koordynator

Kilka lat temu zainteresował się rośliną Mini Kiwi. Zrodził mu się w głowie pomysł na zagospodarowanie 1 ha gruntu ornego od lat niegospodarowanego, który posłużył do założenia plantacji próbnej Mini Kiwi. Idea przerodziła się w wielkie zaangażowanie i stała się fascynacją dla całego zespołu. Planuje, projektuje, rozwija i monitoruje całość przedsięwzięcia, które ciągle się rozrasta. Kreatywnie i z determinacją wdraża rozwiązania i projekty w firmie MiniKiwi Farm. Od połowy roku 2016 jest członkiem Stowarzyszenia plantatorów Mini Kiwi w Polsce, w którym pełni funkcje przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Zamów już teraz pyszne owoce, soki i dżemy od MiniKiwi Farm!

Przejdź do sklepu

Masz pytania lub sugestie

- napisz do nas -

Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Minikiwi Farm Sp. z o.o. z siedzibą w Chobienicach w celu obsługi mojego zapytania i przedstawienia oferty. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Więcej informacji tutaj.

Adres

MiniKiwi Farm Sp. z o.o.
Chobienice 166,
64-212 Siedlec, Polska

Dane

T: +48 782 250 990
E: info@minikiwifarm.com
www.minikiwifarm.com

Obserwuj nas:

NIP: 9231695395 / REGON: 361916251 / KRS: 0000565562
Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda IX Wydział Gospodarczy
Nr konta: 87 2030 0045 1110 0000 0411 0660